Зубний біль: як собі допомогти до візиту до лікаря
Мабуть, кожна людина хоча б раз у житті стикається з зубним болем. Вона може наздогнати в будь-якому місці і в будь-який час. Особливо неприємно, коли зуб болить вночі і немає можливості оперативно звернутися до стоматолога. У цій статті ми розповімо про основні причини зубного болю, а також дамо поради, які допоможуть вам до візиту до стоматолога.
Чому болить зуб – причини
Основними винуватцями зубного болю є:
Механічні пошкодження. До них відносяться: пошкодження коронкової частини зуба, відколи емалі, травми. У деяких випадках біль виникає не відразу, але при несвоєчасній медичній допомозі біль може посилитися..
Карієс. При розвитку карієсу зуб може реагувати неприємними відчуттями на солодку, холодну, гарячу, кислу їжу. У міру прогресування карієсу виникає гострий больовий синдром і при його ігноруванні справа може дійти до пульпіту або періодонтиту.
Пульпіт. Це захворювання, при якому запалюється внутрішній судинно-нервовий пучок – пульпа. Причинами виступають глибокі тріщини емалі, травми, запущений карієс. Для пульпіту характерний стріляючий біль, який може віддавати у вухо або скроню. Неліковане запалення переходить в хронічну форму, біль при цьому стає ниючим і посилюється ночами, коли людина знаходиться в горизонтальному положенні.
Періодонтит. При цьому захворюванні вражається періодонт – зв’язковий апарат зуба. Інфекційно-запальний процес виникає в результаті запущеного пульпіту. Для гострої форми періодонтиту характерна сильний пульсуючий біль, набряклість навколишніх тканин, відчуття, що зуб збільшився в розмірах, згодом біль може стихнути, але в даному випадку – це нехороший сигнал, який свідчить про те, що нерв загинув сам, а процес руйнування зуба не зупинився.
Абсцес кореня зубу. Гостро протікає інфекційний процес при якому в області зубних коренів накопичується гній. Супроводжується дуже сильним болем, припухлістю тканин і щоки.
Пародонтит. При цьому захворюванні запалюються тканини пародонту, внаслідок чого оголюються шийки зубів, руйнуються зубні зв’язки. Людина може відчувати дискомфорт і ниючий біль, зуби стають рухливими і при відсутності медичної допомоги зуби просто випадуть.
Які таблетки можна прийняти від зубного болю?
Якщо немає можливості швидко записатися до лікаря, тоді можна прийняти один з препаратів, який ви застосовуєте при головному болю. Зуб це не вилікує, але допоможе дотерпіти до візиту до лікаря. Якщо знеболююче не допомагає, організуйте собі візит до стоматолога як можна швидше. Повідомте при дзвінку на рецепцію про те, що у вас гострий біль.
Що протипоказано при зубному болю
Щоб не завдати шкоди і не погіршити ситуацію з запальним процесом, дотримуйтеся таких правил:
- не застосовуйте гарячі компреси і грілки;
- не полощіть ротову порожнину гарячою водою, горілкою;
- не призначайте самі собі антибіотики;
- не прикладайте до зубу таблетку анальгіну, часник або цибулю.
Терпіти зубний біль ні в якому разі не потрібно – за першої нагоди зверніться до стоматолога. Чим раніше ви це зробите, тим легше буде проходити лікування.